...jak to pewnego dnia zaczęłam przygodę z szyciem i oto co z tego wynikło...czyli galeria moich prac i inspiracji... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ...everything about how I started my adventure with sewing and what has come out of this passion...
Blog > Komentarze do wpisu

Pop-artowe/op-artowe inspiracje

 

Obiecałm, że będzie także o moich inspiracjach designowo-kolorystcznych. Zatem, na samym początku zamieszczam kilka fotek, przedstawiających twórczość największego przedstawiciela pop-artu - Andy'ego Warhola. Dla wielu jego prace nie mają nic wspólnego ze sztuką, dla mnie przeciwnie, to jedyne w swoim rodzaju przedstawienie przedmiotów codziennego użytku, doskonałe połączenie pozornie gryzących się ze sobą barw i kształtów.

Tak,  jak przewrotnie potraktował on butelkę Coca-Coli czy zupę Campbella czyniąc z nich gwiazdy, tak samo z przymróżeniem oka przedstawił ówczesne ikony sławy jako produkt kultury masowej. Dodatkowo sam, tajemniczy i nieprzystający do obowiązujacego wówczas kanonu obyczajowo-kulturowego pracowicie tworzył swoja wasną legendę.

Najbardziej lubię jego finezyjne i tajemnicze buty i koty...

 

andy warhol portrait

 

andy warhol portrait

 

cats chats gatos koty by Andy Warhol

 

cats chats gatos koty by Andy Warhol

 

parfum lexington avenue andy warhol

 

chaussures schoes zapatos andy warhol

 

campbell soup andy warhol

 

multicoloured cats by andy warhol

 

glasses lunettes gafas andy warhol

 

 

 

 

piątek, 31 lipca 2009, barret_house

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


free counters